Hakkımızda

"Seviyorlar bazen, soruyorlar..."

about

Panzehİr nedir, nasıl yapılır?

PanZehir grubu 2010 yılında Özgür Şepşül (bas gitar), Engin Tarı (davul) ve Gökay Aydemir (vokal) tarafından kuruldu. Almanya ve Avrupa’da sayısız başarılı konsere imza atan topluluk, özellikle Berlin’de geniş bir dinleyici kitlesine ve tanınırlığa ulaştı. Çekirdek kadrosunu Timur Çakıcı (gitar) ve Hasan Koç (gitar) ile geliştiren PanZehir, Duman, Seksendört, Moğollar, Haluk Levent, Gripin, Emre Aydın, Kıraç gibi bir çok sanatçı ve grup ile aynı sahneyi paylaşmıştır.

ÖZGÜR ŞEPŞÜL

BAS GİTAR

Özgür Şepşül 1979 yılında Berlin’de doğdu. Müziğe 9 yaşında piyano ile başladı. İsmail Soyberk’den etkilenen Özgür, 2000 yılında bas gitara geçiş yaptı ve Berlin’e Türkiye’den gelen Musa Eroğlu, İlyas Yalçıntaş gibi birçok sanatçıya sahnede eşlik etti.

Stüdyo müzisyeni kimliği ile Pınar Aylin, Ayaz Kaplı, Ümit Ürgen gibi sanatçıların albümüne imza atan Özgür, uzun süredir tanıştığı Gökay Aydemir ve Engin Tarı ile 2010 yılında bir araya gelerek PanZehir grubunu kurdu.

Beğendiği grup ve müzisyenlere örnek olarak Nurhat Şensesli, Victor Wooten, Marcus Miller ve Laço Tayfa verilebilir.

GÖKAY AYDEMİR

VOKAL

1978 doğumlu Gökay Aydemir 4 yaşına kadar yaşadığı Berlin’den ailesi ile İskenderun’a yerleşmiştir. İlk gençlik dönemlerinde İskenderun’da barlarda sahne alan Gökay, güçlü yorumuyla dinleyenlerin dikkatini çekti.

Gökay 19 yaşında Berlin’e ailesinin yanına taşındı. Burada gitar ve ses eğitimi alarak kendini geliştirdi. Berlin’de de uzun süre bar programı yapıp birçok farklı müzisyenle çalışan Gökay, böylelikle müzik yelpazesini genişletme imkanı buldu.

Hayalinde her zaman bir rock grubu kurmak olan Gökay bunu daha önce farklı bağlamlarda beraber çaldığı Özgür Şepşül ve Engin Tarı’yı da ikna edip PanZehir’in temellerini atarak gercekleştirmiş oldu. Gökay’ın söz ve müziği kendisine ait şarkıları da bulunmaktadır.

ENGİN TARI

DAVUL

Engin Tarı 1976 yılında Berlin’de doğdu. Müzisyen bir ailede büyüyen Engin, özellikle babası Bahattin Tarı sayesinde Türk klasik müzik usüllerini öğrenerek müzik hayatına ilk adımını attı. 1989 yılında ortaokulda ilk defa ana enstrümanı olan bateriyi görüp aşık oldu. Hocasından aldığı yoğun eğitim sayesinde okul orkestrasında tanıştığı batı müziğine yöneldi.

Engin Berlin’e Türkiye’den gelerek sahne alan Güler Duman, Musa Eroğlu, Arzu, Kıvırcık Ali, Özlem Özdil, Rojin, Gece Yolcuları, Ceylan, Sebahat Akkiraz, Mine Koşan gibi birbirinden değerli sanatçılara da eşlik etmiştir. 2010’da doğan Panzehir grubunun kurucularından birisidir ve grubun ritimlerinden sorumludur.Dinlediği davulcular arasında Dave Weckle, Thomas Lang, Volkan Öktem, Buddy Ritch Tony Royster Jr. bulunur.

TİMUR ÇAKICI

GİTAR

Timur Çakıcı 1989 yılında Berlin’de doğdu. Gitara ilgisi 2005 senesinde gittiği Reamon konserinden sonra başladı ve lisede de aldığı müzik eğitiminin de yardımıyla kendini ilerletti. 2007’de Tantana adlı türkçe rock grubunu kurdu ve grupla sahne aldı.

2009’da Mokick’e dahil olan Timur, grubuyla Duman ve Model gibi topluluklara Berlin’de ön grup olarak eşlik etti ve bu konserlerde bestelerini çaldı.

PanZehir ile uzun süreli bir dostluğu olan  Timur, iki konserde gruba gitarist olarak destek verdi. Mor ve Ötesi, Hayko Cepkin ve Kıraç gibi birçok değerli sanatçıyla sahne paylaşan ve farklı  müzik türlerinde proje çalışmaları olan Timur, 2016’dan beri PanZehir’in tam zamanlı elemanıdır.

Beğendiği grup ve müzisyenlere örnek olarak Arctic Monkeys, BB King, Foo Fighters ve Jimmy Page verilebilir.

HASAN KOÇ

GİTAR

Hasan Koç 1985 yılında İskenderun’da doğdu. 2010 yılında Yüksek Lisans eğitimi için Rostock’a yerleşti. 2017’de doktorasını tamamlayarak Berlin’e taşındı ve yolu PanZehir ile kesişti.

Müzikal çalışmaları arasında KATRE grubu ile yayımladığı ‘Encounters’ albümü (2017, Fluttery Records) ve İfadeler (2013) adlı Türkçe sözlü rock/ heavy metal albümü öne çıkmaktadır. Ayrıca bir süre deneysel rock/metal gruplarına yer verdiği Radyo Ses projesinde 40 adet podcast üretmiş, 100’den fazla müzik topluluğunu incelemiş ve tanıtmıştır.

Beğendiği grup ve müzisyenlere örnek olarak Dream Theater, ISIS, Steven Wilson, Deafheaven, Erkan Oğur ve Russian Circles verilebilir.

Booking

Organizasyonlarınızda PanZehir'in yer almasını istiyorsanız lütfen iletişim sayfamızdan bizimle bağlantıya geçin.
İLETİŞİM İÇİN TIKLAYIN
Facebook
YOUTUBE
YOUTUBE
Instagram